piątek, 6 czerwca 2014

Książka na weekend

Na moim blogu polecam książki, które zostają mi w pamięci. Niektóre przeczytałam kiedyś a niektóre czytam obecnie- noce są takie długie, że wystarcza czasu na wszystko;) matki małych dzieci! Czujecie mój sarkazm?;)) Możecie znaleźć we wcześniejszych postach kilka książek- na weekend:) Chciałabym utworzyć cykl pt. Książki na weekend i w każdy piątek coś "wrzucić"- wartego uwagi - moim zdaniem:) I taką też pozycją jest niewątpliwie książka "Lekcje francuskiego " Ellen Sussman. 
Kochasz Paryż? Musisz to przeczytać. Lubisz zawiłe historie życiowe z romansem w tle? Musisz to przeczytać. Wbrew wielu recenzjom nie jest to książka żartobliwa ani też erotyczna jak gdzieś czytałam. Owszem są wątki miłosne, ale do erotyki im daleko. Jest refleksyjnie....jak to w Paryżu...:) Za to go kocham.... A Ellen pięknie oprowadza nas po ulicach, zakątkach, restauracjach tego romantycznego miasta. 
Nie chcę Wam streszczać, ale w skrócie opowiem o czym rzecz: 
Chantal, Nico, Philippe to młodzi nauczyciele francuskiego. Pozornie każdy zadowolony z życia, ale w środku zmagają się z problemami. Każde z nich ma ucznia. Lekcje, które prowadzą odbywają się na ulicach Paryża, dzięki czemu poznajemy miasto przez piękne opisy. Nico jest korepetytorem amerykańskiej nauczycielki języka  francuskiego, Philippe -  bizneswoman, która uświadamia sobie jak bardzo oddaliła się od męża pracoholika, Chantal- męża znanej aktorki, który niepostrzeżenie zakochuje się w swojej korepetytorce. 
Losy nauczycieli i ich uczniów to niejako lekcja życia mimo, że akcja toczy się w jeden dzień......
Autorka uświadamia nam, jak bardzo przypadkowo spotkani ludzie mają wpływ na nasze życie. Ile jesteśmy w stanie zmienić się dla kogoś ile zrozumieć ile wybaczyć. 
Zachęciłam Was? Mam nadzieję, że tak, bo na prawdę świetnie się czyta takie opowieści z pięknym Paryżem w tle.  A wiele ze słów z tej książki zostaje w głowie. Polecam na weekend:)


1 komentarz:

  1. Αt facebook home page not mօbile ()'s annual developer conferencе
    inn March, Chief Govt Mark Zuckerbuгg mentioned the social community would
    introduce myriad features within Messenger.

    OdpowiedzUsuń

Komentuj śmiało- Ty także tworzysz to miejsce :)